Име на лекот (кирилица):
КЕТАВЕЛ ГЕЛ
Име на лекот (латиница):
KETAVEL GEL
Генеричко име
dexketoprofen
Пакување
Al туба х 60 g/кутија
Состав
1 g гел содржи:
декскетопрофен трометамол. . . 18,5 mg (еквивалентно на 12,5 mg декскетопрофен(1,25%))
Начин на издавање
Лекот може да се издава само со лекарски рецепт (Р).
Производители:
DEVA HOLDING A.S., Текирдаг, Турција
Носител на одобрение
РИФАМ доо
Број на решение
11-12165/1
Датум на решение
29.12.2022
Малопродажна цена со ДДВ
201.6
Големопродажна цена без ДДВ
150
Препорака од Специјалист/супспецијалист/конзилиум