Име на лекот (кирилица):
ПАРАЦЕТАМОЛ АЛКАЛОД
Име на лекот (латиница):
PARACETAMOL ALKALOID
Фармацевтска форма
таблета
Пакување
12 таблети (лента 2 х 6)/кутија
Состав
1 таблета содржи:
парацетамол. . . 500 mg
Начин на издавање
Лекот може да се издава и без лекарски рецепт (БР).
Производители:
АЛКАЛОИД АД, Скопје, Р. Северна Македонија
Носител на одобрение
АЛКАЛОИД АД СКОПЈЕ- фармацевтска, хемиска, козметичка индустрија-Скопје, Република Северна Македонија
Број на решение
15-2887/14
Датум на решение
07.07.2014
Малопродажна цена со ДДВ
0
Големопродажна цена без ДДВ
0
Препорака од Специјалист/супспецијалист/конзилиум